- Výrobce: TP-Link
- Servis: podpora@tplinkpartner.cz nebo support.cz@tp-link.com
- Distributoři ČR: AT Computers, Discomp, PENTA CZ, Also
- Distributoři SR: AGEM COMPUTERS SK, Asbis SK
- Více informací: https://www.omadanetworks.com/cz/search/?type=omada&t=&q=SG5
Tyto gigabitové switche s 24 nebo 48 porty nabízejí výkon, pokročilé L3 funkce, fyzické stohování, robustní zabezpečení a snadnou centralizovanou správu v rámci platformy Omada SDN. Novinky jsou ideální volbou pro přístupovou vrstvu areálových, kampusových a rozsáhlých podnikových sítí (Enterprise) nebo pro páteřní vrstvu sítě v menších a středních společnostech (SMB).
TIP: Další produktové tipy najdete zde
Nové switche Omada SG5 umožňují efektivní nasazení v rozsáhlých sítích díky 24– nebo 48 gigabitovým RJ45 portům, doplněným o čtyři 10GE SFP+ sloty pro vysokorychlostní uplink nebo stohování.
Výkon v malé krabičce
Modely SG5428XMPP a SG5452XMPP podporují napájení PoE++ (802.3bt až 90 W/port) na osmi portech a PoE+ (802.3af/at až 30 W/port) na všech zbývajících portech s celkovým PoE rozpočtem až 500 W (SG5428XMPP) nebo 770 W (SG5452XMPP).
To umožňuje napájet větší počet IP kamer, přístupových bodů nebo VoIP telefonů přímo po síťovém kabelu bez nutnosti dodatečných napájecích zdrojů. PoE switche podporují také funkce Perpetual PoE a Fast PoE, které zajišťují trvalé napájení připojených zařízení během restartu switche nebo rychlé PoE napájení po zapnutí switche, kdy se nečeká na dokončení jeho náběhu.
Modely SG5428X a SG5452X jsou naopak určeny pro prostředí, kde není PoE potřeba, a díky bezventilátorovému provedení zajišťují tichý provoz i v kancelářských prostorách nebo ve školních učebnách.
Všechny čtyři nové modely nabízí širokou škálu pokročilých L2+ a L3 funkcí, včetně statického směrování, RIP, OSPF, DHCP serveru/relay, VLAN, ACL, QoS, IGMP Snooping, Storm Control a segmentace provozu. O bezpečnost se starají funkce jako ACL (IPv4/IPv6), ARP Inspection, 802.1X, DoS Defend, Port Security, MAB, TACACS+ a RADIUS.
Dílky do robustní infrastruktury
Podpora fyzického stohování až čtyř jednotek zjednodušuje správu sítě a umožňuje vytvářet robustní síťovou infrastrukturu. Pro stohování se využívají 10G SFP+ porty na přední straně switchů s použitím tzv. DAC kabelů pro lokální propojení v rámci rozvaděče nebo optické SFP+ moduly pro propojení na delší vzdálenosti.
Stohování je možné v topologii kruh, řetězec nebo hvězda. Celý stoh se spravuje a chová jako jeden logický přepínač. Lze proto např. agregovat i linky vedoucí do různých switchů ve stohu, což se využívá pro redundantní připojení serverů nebo pro redundantní propojení přístupových a páteřních switchů.
Switche lze spravovat samostatně přes vestavěné webové rozhraní, pomocí CLI příkazů (Telnet nebo USB-C a RJ45 porty sériové konzole), SNMP a RMON. Nebo je lze začlenit do platformy Omada SDN, což umožňuje jejich centralizovanou správu společně s dalšími síťovými prvky, jako jsou přístupové body a brány. Správci mohou volit mezi HW, SW nebo cloudovým kontrolerem.
Správa sítě pak je z webového prohlížeče nebo pomocí mobilní aplikace Omada, lokálně i vzdáleně. Podporována je bezdotyková instalace (Zero-Touch Provisioning), monitoring v reálném čase i hromadná konfigurace či upgrade firmwarů.
Všechny modely jsou určeny pro montáž do 19" racku a mají robustní kovové šasi. Modely s PoE jsou vybaveny třemi ventilátory s automatickým řízením otáček pro efektivní chlazení, zatímco modely bez PoE jsou zcela bezventilátorové a vhodné i do tichých provozů. Nechybí ochrany proti přepětí a proti elektrostatickému výboji (ESD).Zdroj: TP-LInk